Jak dobrać toner do drukarki?

Jakie tonery do drukarek laserowych kupić? Tonery można podzielić na dwie główne grupy. Na oryginały, oraz zamienniki. Zaczynając od początku jak dobrać toner do danej drukarki? Zazwyczaj tonery do drukarek laserowych są sprzedawane w specjalnych kasetach, które pasują jedynie do danego modelu drukarki.

Każdy toner ma swoje oznaczenia i na ich podstawie można rozpoznać do jakiej z drukarek można go zastosować. Dokładną informację o typie tonera, którego potrzebujesz do swojej drukarki możesz sprawdzić w jej instrukcji obsługi, lub wyszukując w internecie stronę producenta swojej drukarki i sprawdzając jej specyfikacje. W niektórych specyfikacjach można znaleźć także symbol tonera, który służy ułatwieniu procesu szukania go spośród tych niepasujących.

Najważniejszymi parametrami o których bezwzględnie musisz pamiętać przy wyborze tonera do drukarki to: oznaczenie tonera, o czym napisałam powyżej; kolor gdyż w przypadku kolorowych drukarek laserowych przy oznaczeniu tonera będzie także towarzyszyć nazwa koloru, na przykład błękit, czy czerwień, z reguły można dostać zestawy kolorów, lecz także kupić je osobno zazwyczaj o wiele taniej; wydajność tonera, określa się ją w ilościach stron, które można wydrukować przy użyciu jednego tonera podczas pokrycia kartki A4 tuszem w 5%; ostatnim z parametrów jest cena tonera, znając cenę i wydajność danej kasety bardzo łatwo jest obliczyć efektywność danej drukarki.

Zostaje jednak pytanie, czy zakupić oryginał czy kopię? Ważnym faktem jest to, iż zamienniki na rynku można znaleźć różne. Raz trafimy na bardzo dobrej jakości zamiennik w taniej cenie, a raz na bardzo zły zamiennik. Jeżeli nie chcemy ryzykować warto abyś kupił oryginalny toner, gdy jednak zależy ci na tanich kosztach to możesz wybrać zamienniki, lecz musisz mieć na uwadze, że możesz trafić na jeden z tych gorszych. 

Tonery do drukarek dostępne w tym miejscu.