Tania drukarka i tani tusz do drukarki Brother DCP T510w

Wydawać by się mogło, że taki dublet często idzie w parze, ale jak się okazuje niekoniecznie. Wprawdzie życie to nie bajka, ale znalezienie odpowiedniej drukarki, która naprawdę jest tania w eksploatacji, nie jest takie łatwe. Jak to jest w tej kwestii z drukarkami atramentowymi? Nie ma znaczenia producent, sposób łączenia (WiFi, USB), rozdzielczość, awaryjność, dodatkowe funkcje druku czy prędkość. Eksploatacja ma być tania, więc chodzi tylko i wyłącznie o tańsze drukarki. – Tanio, tanio? Jak jest nietanio, to czy musi być drogo? – spytałaby pewna była minister.

Brother DCP-T510w

Kolorowe tusze producent szacuje na 5000 stron, a czarny nawet na 15 tysięcy. Wiadomo, jak to bywa z tymi szacunkami. Liczby mają się zgadzać. Jak wypada ekonomicznie Brother DCP T510w? Tusze oryginalne kosztują ok. 120 zł z przesyłką. Zamienniki mniej niż połowę tego, bo ok. 50 zł.

Summa summarum nie jest taki tani ten Brother DCP T510w. Tusze jednak należą do tańszych, choć warto zwrócić uwagę na to, co zawiera zestaw – 2 czy 1 czarny tusz. Na pocieszenie dostaje się wygodę podczas napełniania. I to jako dublet – łatwo się napełnia z butelki i widać poziom atramentu. Do tego rozszerzona gwarancja. No i to wielofunkcyjniak.

Tusz do drukarki brother dcp t510w

Tusz do drukarki brother dcp t510w w wersji zamiennej zapewnia porównywalną jakość wydruku z oryginalnymi, jednak wiele osób twierdzi, że używanie zamienników może spowodować awarię drukarki. Czytając opinie o tuszach zamiennych można stwierdzić, że osoby, które używają ich przez wiele lat nie zauważyły żadnych skutków takiej oszczędności. Oczywiście wiadomo, że oryginalne brother dcp t510w tusze mają ładniejsze opakowanie, ale jeśli chodzi o samą jakość drukowania czy awaryjność to nie sposób odróżnić oryginał od zamiennika.

tusz do drukarki brother dcp t510w

Oryginalny brother dcp t510w tusz czy zamiennik?

Rany! Chyba wychodzi na to, że nie ma kompromisu między tanią drukarką i tanią eksploatacją. Gdy drukarka jest tania, eksploatacja jest horrendalnie wysoka. Gdy drukarka jest droga, eksploatacja jest tania. Ale cóż, jeszcze się taki nie urodził, coby każdemu dogodził. Naga prawda. Dlatego warto samemu podjąć decyzję co do używania tuszy oryginalnych czy zamienników.