Tusz HP 302. Jak napełniać?

Samodzielne napełnianie tuszy do drukarek wydaje się czymś nie do zrobienia. W przypadku wielu dokładnie tak jest. Tusz HP 302 można jednak samodzielnie napełniać. Nie jest to bardzo trudne zadanie. Tusz HP 302 napełnia się, wstrzykując odpowiednią ilość tuszu we właściwe otwory w pojemniku.

Napełnianie pojemnika na tusz

Aby napełnić tusz do drukarki HP 302, trzeba zaopatrzyć się w zestaw do napełniania tuszy. Druga opcją jest zakup tuszy w buteleczkach i kilku strzykawek z igłami. W strzykawkach zawsze musi być tusz tego samego koloru – w innym przypadku barwy mogą się mieszać.

Planując wielokrotne napełnianie pojemnika na tusz, nie można o tym zapominać. Strzykawki i igły, po napełnianiu pojemnika na tusz, można oczywiście przepłukać wodą by usunąć resztki tuszu, jednak z reguły nie ma takiej potrzeby. Rzadko bowiem zdarza się, że zaschnie go na tyle dużo, by strzykawka z igłą nadawały się do wyrzucenia.

Jak napełnić tusz do drukarki HP 302?

Aby napełnić tusz do drukarki HP 302, trzeba odkleić naklejkę na pojemniku. Pod nią znajdziemy otwory, w które wstrzykuje się tusz. W środku jest gąbka, w którą płyn się wchłonie. Trzeba jednak pamiętać, by w dany otwór wstrzykiwać tusz określonej barwy. Łatwo zauważyć, który powinien być wstrzyknięty w który otwór. Gąbka przez otwór jest widoczna i zabarwiona na dany kolor. Ważne jest by wstrzykiwać go niewiele – wystarczy kilka mililitrów.

Czy można napełniać tusze zamienniki?

Oryginalne tusze HP 302 mają pod naklejką otwory. Tusz HP 302 zamiennik z reguły tez, niektóre firmy wytwarzające zamienniki, jednak te otwory zaślepiają na stałe. Nie każdy tusz HP 302 zamiennik uda się więc napełnić. Chcąc samodzielnie napełniać tusze HP 302, lepiej więc kupić oryginalny tusz, a po tym jak się skończy, napełnić go ponownie.

Nie można rzecz jasna zapominać o tym, by po napełnieniu przykleić naklejkę zakrywającą otwory. Zapobiega to wysychaniu tuszu i przedostawaniu się powietrza do środka pojemnika.