HP 4535 tusz XL. Czy warto taki kupić?

Ci, którzy kupują przynajmniej od czasu do czasu tusz do drukarki HP 4535, doskonale wiedzą, że zakup wiąże się z zauważalnym wydatkiem. Tusz do drukarki HP 4535 to wydatek kilkudziesięciu złotych. Biorąc pod uwagę to, ze trzeba kupić i tusz czarny i HP 4535 tusz kolorowy, bez wydania ponad stu złotych nie ma możliwości wyposażenia drukarki w pojemniki pełne tuszu. W sprzedaży są klasyczne tusze i tusze XL. Te drugie są jeszcze droższe. Czy HP4535 tusz XL jest wart zainteresowania? Generalnie tak, wiele zależy jednak od tego ile drukujemy.

Tusze mogą zasychać

Nie każdy użytkownik drukarki ma świadomość, że stare tusze mogą zasychać. Tak się dzieje najczęściej, gdy drukarka użytkowana jest rzadko. Z tego powodu wielu producentów tuszy zaleca, by choć raz na kilka dni coś wydrukować. Każdy HP DeskJet 4535 tusz także może zaschnąć. Jeśli mało drukujemy, tusz XL- który wystarcza na dłużej – będzie dłużej w drukarce a więc ryzyko jego zaschnięcia jest większe.

Te, które szybciej się kończą – czyli wersje klasyczne nie XL – zasychają rzadziej. Szybciej są wymieniane na nowe, więc ryzyko zaschnięcia starego tuszu w pojemniku jest dużo mniejsze.

Tusz XL jest droższy

HP DeskJet 4535 tusz jest oczywiście droższy od klasycznego pojemnika z tuszem. Różnica w cenie jest czasami znaczna. Warto jednak pamiętać, że wyższa cena ma swoje uzasadnienie. W pojemniku jest dużo więcej tuszu i wystarcza on na wykonanie znacznie większej ilości wydruków.

Tak jest w przypadku tuszy oryginalnych. Z zamiennikami jest różnie. Zdarzają się zamienniki XL, w których tuszu jest tylko trochę więcej niż w pojemnikach klasycznych. Rozważając zakup tuszu w wersji XL lepiej więc stawiać na tusze oryginalne. Są oczywiście droższe, jednak można mieć pewność, że tuszu rzeczywiście będzie bardzo dużo.

Na tusze XL warto decydować się tylko wtedy, gdy dużo drukujemy. Jeśli drukujemy mało, wydatek sporej sumy na tusze XL jest bez sensu. Prędzej bowiem one zaschną niż zostaną do końca zużyte.

HP Deskjet 4535 tusz dostępne na stronie https://www.doktortusz.pl/hp-deskjet-ink-advantage-4535,k10222045162