Drukarka do domu. Atramentowa czy laserowa

Zakup drukarki do użytku domowego nie jest większym problemem. Urządzeń drukujących, które sprawdzą się w domu jest bardzo dużo. Planując zakup drukarki do domu, z pewnością jednak staniemy przed koniecznością wyboru pomiędzy drukarką atramentową i laserową. Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? Wiele zależy od tego, jak wiele w domu zamierzamy drukować. Nie mniej istotne jest jednak też to, ile chcemy na drukarkę wydać. Drukarka atramentowa czy laserowa? Jeśli mamy ograniczony budżet, lepiej zrezygnować z zakupu laserowej.

Drukarka laserowa i atramentowa to dwa różne urządzenia

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej? Między innymi ceną ale też kosztami zakupu tuszy lub tonerów. Drukarka laserowa kosztuje dużo więcej. Toner konieczny do drukowania w drukarce laserowej to także znaczny wydatek. W zależności od modelu, może kosztować kilkaset a nawet ponad tysiąc złotych.

Oczywiście wystarcza na wydrukowanie tysięcy stron ale kiedyś się kończy i trzeba będzie sporo wydać na zakup kolejnego. Analizując temat pod kątem kosztów, odpowiedź na pytanie drukarka atramentowa czy laserowa jest oczywista.  Do domu raczej atramentowa. Koszty druku są większe, ale i urządzenie i tusze do niego konieczne są  zauważalnie tańsze. 

Wielość urządzenia

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej? Również wielkością. Laserowa jest dużo większa, z pewnością więc będzie zajmować niemało miejsca. W domu czy mieszkaniu może to się okazać spora wadą.

Jeśli więc nie mamy w pomieszczeniu zbyt dużo miejsca i nie planujemy drukowania tysięcy stron, od razu warto zainteresować się drukarkami atramentowymi. W domu taka w zupełności wystarczy.

Podsumowując

Drukarka atramentowa czy laserowa? W domu możemy nie wykorzystać możliwości drukarki laserowej, więc w większości przypadków, wystarczy atramentowa. Tańsza w zakupie, w zupełności wystarczy do domowego drukowania. Analizując czym się różni drukarka laserowa od atramentowej, nie można też pominąć jakość wydruków.

W przypadku drukarek atramentowych jest dużo lepsza. W domu drukuje się wiele dokumentów w kolorze, często też drukuje się zdjęcia. Drukarka atramentowa i z tego powodu może okazać się najlepszym wyborem.