Drukarka laserowa czy atramentowa – jaką wybrać?

Urządzenie, jakim jest drukarka z pewnością okaże się przydatne nie tylko w domach, ale i w biurach. Konieczność drukowania licznych dokumentów sprawia, że coraz częściej poszukujemy drukarki, którą charakteryzuje wydajność i niski koszt utrzymania. Na rynku znajdziemy jej dwa rodzaje: drukarki laserowe oraz atramentowe. Które rozwiązanie okaże się lepszym wyborem?

Drukarka laserowa a atramentowa – różnice

Drukarki atramentowe pojawiły się na rynku jako pierwsze. Jest to już znana technologia druku, która wykorzystuje atrament. Koszt ich eksploatacji uzależnia się od kilku czynników, niemniej najważniejsze są właśnie tusze. Oryginalne mogą kosztować bardzo dużo, dlatego jeżeli musimy drukować duże ilości, to nie zawsze będzie to dla nas opłacalne. Alternatywą jest wówczas skorzystanie z popularnych zamienników, które mogą być nawet 2-3 razy tańsze. Zakłada się, że drukarki atramentowe zapewniają wysoką jakość fotografii, jednak do dokumentów lepsze będą drukarki laserowe. Czy jest to zgodne z prawdą? Na ogół tak. Musimy mieć jednak na względzie fakt, że nadal bardzo duże znaczenie w przypadku atramentowych urządzeń drukujących, ma rodzaj wykorzystanego papieru.

Gdy liczy się szybkość

Drukarka laserowa kolorowa – taka –  https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-535.html zdecydowanie przeważa w szybkości druku. W tym samym czasie jest w stanie wydrukować nawet kilka razy więcej stron aniżeli jej atramentowy odpowiednik. Zależy to oczywiście od modelu urządzenia, niemniej na ogół ta zasada się sprawdza. Jej wydajność także będzie nieco większa, dlatego też jeżeli szukamy dobrej drukarki do firmy, to wybór drukarki laserowej kolorowej okaże się rozsądniejszym wyborem. Przełoży się bowiem na oszczędności i optymalizację czasu druku. Co więcej, koszt jej zakupu jest coraz bardziej korzystny, gdyż kupimy ją już nawet od 300 złotych.